کامیون ماک

مشخصات فنی کامیون ماک

شرکت ماک در سال ۱۹۰۰ توسط ویلیام ماک تحت عنوان برادران ماک در نیویورک تاسیس شده است.

در سال ۱۹۹۰ شرکت رنو ۱۰% از سهام ماک را خریداری کرد و اینگونه رنو تراکس تاسیس شد و بعد از مدتی سهام خود را افزایش داده و در نهایت تمامی سهام رنو تراکس توسط شرکت ولوو خریداری شد و سرانجام  کل برند ماک به ولوو واگذار شد و هم اکنون مالکیتش متعلق به این شرکت سوئدی است ،ماک در سال ۲۰۰۶ بالاترین فروش کامیون های خود را زیر نظره ولوو تجربه کرد.

لوگو تجاری شرکت ماک که با اشکال مختلف بر روی کاپوت اولین کامیون  های این شرکت نقش بسته و مجسمه فولادی که بر روی کاپوت قرار گرفته، طرحی از سگ بولداگ یا همان سگ نر است ، شاید برایتان جالب باشد که  بدانید دلیل این طراحی سربازان انگلیسی بودند که در جنگ جهانی اول این لقب را به کامیون های ماک داده اند، شرکت ماک دارای قدمتی صد و بیست ساله است ، این شرکت علاوه بر کامیون در تولید انواع اتوبوس نیز فعالیت دارد .

اولین کامیون این شرکت در دهه ۴۰ و ۳۰ وارد ایران شد که البته بیشتر برای نقل و انتقال تجهیزات نظامی بکار گرفته می شد .

اصغر قندچی فردی بود که با کمک دولت وقت شرکتی را با نام ایران کاوه تحت عنوان تولید کامیون ماک در ایران تاسیس کرد و سبب تحولات بزرگی در صنعت خودرو سنگین کشور شد ، نکته جالبتری که وجود دارد این است که این اولین همکاری ماک با یک شرکت خارجی بوده است .

قندچی در ادامه قصد بر تولید موتورهای ماک داشت که با وقوع انقلاب امتیاز شرکت ایران کاوه از او سلب شد اما او دست از این کار دست نکشید  و همچنان کار خود را در کارگاهی در جنوب شهر تهران ادامه داد و حتی کارگاهی برای تعمیر کامیون های ماک در اهواز تاسیس کرد و سرانجام پس از  تلاش های فراوان در این صنعت در سن ۹۱ سالگی چشم از جهان گشود .

شرکت ایران کاوه که تولید کامیون ماک را بر عهده داشت در ابتدا کامیون ها را به صورت تک کابین با فضای بیشتر تولید میکرد که بعد ها دو کابین هم عرضه بازار شد

 امروزه  این شرکت به سایپا دیزل واگذار شده و تغییر نام داده است .

خرید کامیون ماک

به دلیل بالا رفتن قیمت ها ،طی چند سال اخیر در بازار کامیون کشور، کامیون های خارجی نیز  از این قصیه مستثنی نبودند که کامیون ماک یکی از آن هاست ،بصورتی که کامیون های ماک سری های قدیمی نیز با قیمت های نجومی به فروش میرسند.

شما میتوانید در این زمینه با کارشناسان فروش دیزلیران تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را در مورد خرید و یا فروش کامیون ماک کسب کنید .

 

قرار است از این کشنده چینی ژن آمریکایی هزار دستگاه وارد بازار ایران شود که زمان دقیق ثبت نام این دستگاه در سایت و پیج اینستاگرام دیزلیران اعلام خواهد شد


low
تبریک عید 2
موبایل
بنر دیزل چک
تبریک عید 2

نوشته های مرتبط