داف-min

در این مقاله در رابطه با کامیون داف مطالبی را در اختیار کاربران قرار خواهیم داد. تا انتها مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات خود را در رابطه با این کامیون  افزایش دهید.

مشخصات فنی و تجهیزات کامیون داف

کامیون داف در مدل جدید LF  یک کامیون مدرن و امروزی می‌باشد، که دارای سرعت بی نظیری می‌باشد. این کامیون برای توزیع مواد طراحی و تولید شده است. قابلیت تردد در ترافیک شهری را دارد. با توجه به نوع قدیمی خود کامیون داف دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و راحتی راننده را در این طراحی  بیشتر در نظر گرفته‌اند.

طراحی جلو پنجره این کامیون طوری است که نشان می‌دهد این کامیون عضوی از سری‌های CF,XF  است. چراغ‌های جلو دارای طلق نشکن از جنس Lexan،  سپر از جنس گالوانیزه که جلو هر گونه آسیب را می‌گیرد، دید عالی از جلو و طرفین در اختیار رانندگان قرار می‌دهد.

این کامیون با سه نوع کابین وارد بازار شده، که عبارت است از: کابین بدون فضای خواب به طول 160 سانتی‌متر، کابین بدون فضای خواب با طول بیشتر 200 سانتی‌متر، کابین بک تخته با طول 200 سانتی‌متر

عرض همه کابین‌ها 2130 میلی‌متر که باعث می‌شود این کامیون براحتی در فضای شهری تردد کند. کابین این کامیون بر روی پایه‌های انعطاف پذیری از جنس لاستیک سوار شده، که در بالای کمک فنر و ضربه‌گیرها تعبیه شده‌ است.

این کامیون دارای صندلی های با قابلیت تنظیم، پنل ابزار دارای رنگ‌های روشن است که خواندن را برای راننده آسانتر کرده، روی غربیلک فرمان دکمه های مختلفی تعبیه شده، سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب دارد.

ارتفاع کابین این کامیون از سطح زمین (با رینگ‌های 17.5) فقط ۸۹ سانتی‌متر، ارتفاع از سطح زمین با رینگ‌های 19.5 و 22.5 اینچی به ترتیب 98 و 111 سانتیمتر است.

تامین نیروی کامیون داف بر عهده دو موتور می‌باشد؛ یکی از این موتورها، موتور PACCAR PX-5  می‌باشد. این موتور 4 سیلندر با حجم 4.5 لیتر است، که در سه نوع در اختیار مشتریان قرار داده میشود که توان خروجی آن‌ها از 152 تا 213 اسب بخار متغیر می‌باشد. دارای استاندارد یورو 6، با مصرف سوخت پایین، پس از طی مسافت 100 هزار کیلومتر به تعمیرات دوره ای نیازمند، فیلترها پس از 320000 کیلومتر به عبارتی هر 5 سال نیاز به تعویض دارند.

موتور دیگر، موتور PACCAR PX-7  است. این موتور 6 سیلندر با حجم 6.7 لیتر، در چهار نوع در اختیار مشتریان قرار میگیرد که توان خروجی آن‌ها از 223 تا 314 اسب بخار متغیر است. هزینه پایین تعمیر و نگهداری از مزایای این موتور به حساب می‌آید. پس از طی مسافت 100 هزار کیلومتر نیاز به تعمیرات دوره‌ای، فیلترها پس از 320000 کیلومتر نیاز به تعویض دارند.

این کامیون با مدل رینگ 17.5 اینچی قادر خواهد بود بین 4180 تا 8300 کیلوگرم بار را حمل کند، با مدل رینگ 19.5 میتواند 9750 تا 11570 کیلوگرم بار را حمل کند. فاصله محوری این کامیون با توجه به کاربری که مورد نظرتان است متفاوت خواهد بود، مدل سبک آن دارای فاصله محوری بین 3 تا 4.5 متر، مدل متوسط بین 3.25 تا 6.30 متر متغیر،  مدل سنگین نیز دارای فاصله محوری بین 3.45 تا 6.25 متر است.

دارای نمایشگر رنگی 5 اینچی که اطلاعات مربوط به موتور و کامیون را در 32 زبان برای راننده نمایش می‌دهد.

نمایندگی کامیون داف

شرکت داف کامیون سازی هلندی است، که دفتر مرکزی آن در شهر آیندهوون، هلند قرار دارد. در سال 1932 توسط هوب فان دورنه، شرکت داف تاسیس شد. بعضی از کامیون‌های ساخت این شرکت، توسط کمپانی لیلاند انگلستان طراحی شده بود، در حال حاضر برند داف تحت مالکیت شرکت پکار قرار دارد.

نمایندگی انحصاری این برند در ایران را شرکت داتیس فرا دیزل آریا بر عهده دارد. در سال 1393 فعالیت خود را در صنعت حمل و نقل جاده ای کشور شروع کرده است. ماشین‌های سنگین داف هلند با سابقه 87 ساله جز با کیفیت‌ترین و با دوام‌ترین خودروهای سنگین جهان به شمار می‌رود. کامیون‌های این برند از دیرباز وارد کشور ایران شده، اگر سفری به شهرهای شمالی کشور داشته باشید قطعا با کامیون‌های قدیمی این برند مواجه می‌شوید که بعضاً عملکرد بهتری از کامیون های صفر کیلومتر دارند و هنوز هم بخش عمده‌ای از ترانزیت کشور بر دوششان‌ است.

قیمت کامیون داف

با توجه به شرایط اقتصادی کشور نمی توان قیمت ثابتی را در رابطه با قیمت انواع کامیون ها و خودروها اعلام کرد. برای استعلام قیمت بروز و آنلاین انواع خودروهای سنگین داخلی و خارجی به سایت دیزلیران مراجعه نمایید و با مشاوران و کارشناسان فروش این مجموعه تماس بگیرید.

خرید کامیون داف

برای خرید انواع کامیون‌های دست نو و کارکرده به مجموعه دیزلیران مراجعه کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان فروش استفاده نمایید.

کامیون داف قدیمی فقط در ایران وجود دارد و مدل جدید آن، که در بالا به بررسی آن پرداخته‌ایم هنوز وارد ایران نشده است. برای خرید کامیون داف قدیمی و انواع کامیون‌های دست دوم به شرکت دیزلیران مراجعه نمایید.

low
تبریک عید 2
موبایل
بنر دیزل چک
تبریک عید 2

نوشته های مرتبط