بنز-min

بررسی کشنده بنز

در این مقاله از دیزلیران در رابطه با کشنده بنز و انواع آن بحث خواهیم کرد و اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا انتهای این مطلب با ما باشید.
مرسدس بنز ابرقدرت آلمانی صنعت خودروسازی، که در رده دوم ارزشمند های جهان قرار گرفته ، با قدمتی صد ساله در زمینه طراحی و تولید انواع خودروهای لوکس،تجاری و باری مانند (کامیون و اتوبوس) فعالیت میکند. محصولات کمپانی مرسدس بنز از لحاظ قدرت و کیفیت زبانزد بازارهای جهانی هستند. در سال ۱۹۹۶ شرکت بنز کامیون های سری آکتروس را روانه جاده ها کرد. وارد کننده انحصاری کشنده های بنز در ایران شرکت ایران خودرودیزل است که سهم بسزایی در معاملات خودروهای سنگین دارد.
کشنده های بنز آکتروس یکی از بهترین محصولات بنز محسوب می‌شود که محبوبیت جهانی دارد و نسل‌های مختلف آن که در طی سال‌های متفاوت تولید شده هر کدام در زمان خود جزو بهترین‌ها محسوب می‌شدند. در ادامه مطلب مزایا و معایب این کشنده را با هم بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

خرید اقساطی کشنده بنز

برای اطلاع از مراحل و مدارک مورد نیاز برای خرید لیزینگی و اقساط کشنده های بنز آکتروس با تیم کارشناسی دیزلیران در ارتباط باشید.

قیمت روز کشنده بنز

قیمت بازار آزاد کشنده آکتروس بنز نسل چهار (MP4) در تاریخ 15 اسفند 1401، 11.000.000.000 الی 12.000.000.000 میلیارد تومان بیان شده است، همچنین قیمت بازار آزاد کشنده آکتروس نسل 5 (MP5) در تاریخ 15 اسفند 1401، 14.000.000.000 میلیارد تومان است.

مزایا و معایب کشنده بنز

کشنده های آکتروس دارای انواع مختلفی هستند که در سال های متفاوتی از آن ها رونمایی شده است.
اولین سری آکتروس ها، سری نسل اول
که در سال ۱۹۹۶ و سری نسل دوم در سال ۲۰۰۲ و نسل سوم در سال ۲۰۰۸ و نسل چهارم و پنجم به ترتیب در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۲ روانه بازار شدند که هر کدام دارای تجهیزات و امکانات های متفاوتی نسبت به نسل قبلی هستند.
کشنده‌های بنز آکتروس نسل اول با نام Mp1 موتوری با قدرت ۵۷۱ اسب بخار و پیشرانه ۸سیلندر و گیربکس ۱۶ سرعته نیم دنده که در زمان خودش جزو بهترین ها بود و به تعداد محدودی وارد بازار ایران شد.
کشنده بنز آکتروس نسل دوم با نام Mp2 و قدرت موتور ۶۰۵ اسب بخار عنوان بهترین کشنده سال رابه نام خود ثبت کرد. تفاوت اصلی سری دوم با سری قبلی بیشتر در سیستم فنی، اندازه کابین و همچنین تغییر در محورهای عقب از شمش به بالن بادی که سبب بالا رفتن ظرفیت بارگیری آن شده است.
کشنده آکتروس نسل سوم با نام MP3 با طراحی بخصوص تر از نسل دوم با موتوری به قدرت ۵۵۱ اسب بخار، گشتاور ۲۹۰۰ نیوتن متر، مصرف سوخت ۱۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کشنده اقتصادی نام گرفت.
حالا میرسیم به نسل بعدی یعنی کشنده‌های بنز آکتروس نسل چهارم با نام MP4، اولین کشنده ۶ یورویی که کمپانی بنز روانه بازار کرد.
آکتروس MP4 دارای موتوری با قدرت۶۲۷ اسب بخار و استاندارد آلایندگی یورو ۶ نسل چهار آکتروس تفاوت های بسیاری با نسل قبلی خود دارد که از مزیت های آن، مصرف سوخت پایین و تصفیه گازهای خروجی میتوان نام برد و این کشنده با عملکردی عالی، برای مسافت های طولانی طراحی شده است.
در آخر اکتروس نسل پنجم یا MP5 که در سپتامبر ۲۰۱۸ رونمایی شد دارای تجهیزات کامل و منحصر به فرد آکتروس نسل پنجم آن را به عنوان سرامدان کشنده مجهز به دوربین عقب 360 درجه شناخته شد. کشنده MP5 معروف به بدون آینه می‌باشد. همچنین این کشنده دارای سیستم پیشرفته Active Sideguard Assist است که ترمز خودکار را هنگام گردش به راست و یا چپ فعال کرده و از حوادث غیر منتظره جلوگیری خواهد کرد.
به صورت کلی کابین کشنده بنز دارای کابین بزرگ و طراحی خاص می‌باشد. دارای آپشن‌های متعدد و استهلاک بسیار پایینی است.
یکی از معایب اصلی خدمات به نسبت ضعیف به علت تحریم‌های جاری در ایران، موجود بودن قطعات فیک در بازار و سخت پیدا شدن قطعات این کشنده در بازار ایران است.

رقبای کشنده بنز

یکی از رقبای اصلی کشنده‌های بنز در بازار ایران کشنده ولوو FH و سری‌های مختلف کشنده اسکانیا می‌باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله انواع کشنده‌های بنز آکتروس را مورد بررسی قرار داده‌ایم. برای خرید انواع خودروهای دیزلی به صورت خشک و کارکرده با کارشناسان فروش دیزلیران ارتباط بگیرید، همچنین این مجموعه خودروهای سنگین شما را خریداری می‌کند.

low
تبریک عید 2
موبایل
بنر دیزل چک
تبریک عید 2

نوشته های مرتبط